Na sali gimnastycznej wysłuchaliśmy koncertu kolęd i pastorałek, nastęnie uczniowie rozeszli się do swoich klas na wigilie klasowe.
W galerii zdjęcia z wigilii klasowych oraz z koncertu.
Na sali gimnastycznej wysłuchaliśmy koncertu kolęd i pastorałek, nastęnie uczniowie rozeszli się do swoich klas na wigilie klasowe.
W galerii zdjęcia z wigilii klasowych oraz z koncertu.
W czwartek odbyły się Jasełka przygotowane przez ks. Pawła i uczniów klas 4-8.
Pięknie śpiewali również pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynię.
Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom, z którymi mogliśmy oglądać to piękne przedstawienie.
9 grudnia 2024 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów i studentów za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2023/2024. Oni też byli najważniejszymi gośćmi gali stypendialnej. Oprócz uczniów, rodziców i studentów w uroczystym spotkaniu uczestniczył burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Socjalnych Irena Nowak. To kolejny rok, kiedy Burmistrz docenia osiągnięcia uczniów, motywując ich do dalszej pracy, do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań.
Wśród stypendystów znalazły się również uczennice naszej szkoły, którym serdecznie gratulujemy:
- Julia Brożek (stypendium artystyczne),
- Amelia Szyszka (stypendium artystyczne),
- Julia Marzec (stypendium za osiągnięcia sportowe),
- Wiktoria Musik (stypendium za osiągnięcia sportowe).
Więcej informacji na stronie kalety.pl
16 – 19.12.2024r.
Poniedziałek
ROSÓŁ Z RYŻEM I WARZYWAMI
SPAGHETTI
Wtorek
ROSÓŁ Z MAKARONEM
PIECZEŃ ZE SCHABU KLUSKI ŚL. BURACZKI
Środa
ZUPA POMIDOROWA
PAŁECZKI Z KURCZAKA KULKI ZIEMNIACZANE SURÓWKA
Czwartek
ZUPA OGÓRKOWA
POTRAWKA Z KURCZAKA W SOSIE ŚMIETANOWYM RYŻ SURÓWKA
Kalety w Poezji i Prozie
5 grudnia 2024 r. był dniem szczególnym dla uczennicy klasy ósmej, Marty Mazur, która wraz z Grupą Poetycką WENA, której jest członkinią, świętowała promocję najnowszego tomiku poezji, zatytułowanego „Kalety w Poezji i Prozie”. W antologii tej znalazły się utwory dziewięciu poetek poświęcone naszemu miastu, wyrażające ogromne uczuciowe zaangażowanie autorek, ich miłość, przywiązanie i fascynację pięknem kaletańskiej przyrody i nie tylko. Marta, chociaż jest najmłodszą członkinią WENY, zaprezentowała się w tej antologii jako wrażliwa i dojrzała poetka. Życzymy Marcie kolejnych sukcesów oraz trzymamy kciuki za jej literacki rozwój.
Szkoła jako placówka oświatowa korzysta z usług transportowych sprawdzonych przewoźników. Firmy transportowe, z usług których korzystamy, weryfikujemy na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl. Generujemy raport na temat danych o badaniu technicznym i danych technicznych pojazdu oraz informacji o polisie ubezpieczeniowej.
09 – 13.12.2024r.
Poniedziałek
ROSÓŁ Z RYŻEM
MAKARON Z SOSEM CARBONARA Z SZYNKĄ
Wtorek
ZUPA PIECZARKOWA
PULPECIKI Z INDYKA W SOSIE POMIDOROWYM RYŻ SURÓWKA
Środa
ROSÓŁ Z LANYM CIASTEM
KOTLECIKI DROBIOWE ZIEMNIAKI MIZERIA
Czwartek
ZUPA OGÓRKOWA
KLUSKI NA PARZE W SOSIE TRUSKAWKOWYM
Piątek
ZUPA JARZYNOWA
RISOTTO Z CUKINIĄ I GROSZKIEM ZIELONYM KALMARY SMAŻONE
Uczennica kl. 8 Ewa Stańczewska wraz z dwiema koleżankami z MLKS Woźniki otrzymała zaproszenie od klubu Diamond Academy w Rogoźniku do diamentowej drużyny, która weźmie udział w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła Patriotów” i w ramach tegoż programu zaopiekowaliśmy się grobem Jadwigi Załęskiej, księżnej z Druckich-Lubeckich, która została pochowana na cmentarzu w Kaletach. Postać księżnej zainteresowała nas ze względu na pogmatwane losy Polaków, którzy zostali zesłani do Kazachstanu i dopiero w 1946 roku uzyskali możliwość powrotu do „nowej” Polski.
Inną ciekawą postacią, jest syn księżnej, Aleksander Załęski, który był fotografem kryminalistyki Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. Był także przy ekshumacji pomordowanych polskich żołnierzy w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Efektem tych prac, była wystawa fotografii o zbrodni katyńskiej, zatytułowana „Na nieludzkiej ziemi”.
Zachęcamy społeczność szkolną do zapoznania się z losami Jadwigi Załęskiej oraz pracami jej syna, Aleksandra Załęskiego.
W zakładce Szkoła Patriotów, będziemy na bieżąco informować o działaniach podejmowanych przez naszych uczniów i nauczycieli.
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które będą musiały od 1 września 2022 roku mieć wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).
Dzięki inicjatywie, szkoła otrzyma m.in.:
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku znajduję się w dwupiętrowym wolnostojącym budynku przy ulicy Orzeszkowej 10.
Projekt budowy szkoły powstał już w 1937r., jednak ze względów finansowych, a później ze względu na działania wojenne, pomysł odroczono. W 1945r . uruchomiono dwie szkoły-w Zielonej i Kuczowie. Duża ilość uczniów powodowała, że brakowało sal lekcyjnych. Problemem budowy szkoły znowu wrócił.
W lipcu 1948r.powiatowy architekt i kierownik szkoły w Kuczowie na zakupionym na zakupionym terenie wytyczyli plac pod budowę nowej szkoły. 1 września 1950r. Poddano do użytku część budynku, którym nastąpiło uroczyste otwarcie i rozpoczęcie roku szkolnego 1950\1951.Pierwszym kierownikiem szkoły został Józef Walter Zok. 210 uczniów początkowo uczyło się w pięciu salach, ponieważ cały czas trwały prace budowlane.
W pierwszych dniach września 1951r. rozpoczęto urządzanie sanitariatów i centralnego ogrzewania.. Prace nad ukończeniem budynku uległy spowolnieniu ze względu na ogromne trudności materialne, zakończono je w 1953r.
W 1954r. W szkole po raz pierwszy zorganizowano letnie kolonie dla 250 dzieci pracowników huty w Częstochowie.
W marcu 1959r. wydzielono część budynku na siedzibę Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej w Miotku.
Budynek wewnątrz był dość często odnawiany przez organizatorów letnich kolonii. W roku 1976 został podłączony do sieci wodociągowej przy finansowym wsparciu „Transmagu” z Mysłowic i Urzędu Miejskiego w Kaletach.
29 listopada 1979r. zorganizowano uroczystą akademię z okazji 96 rocznicy śmierci Juliusza Ligonia, patrona szkoły, zaproszono na nią prawnuczkę poety p. Helenę z Ligoniów Mieczkowską.
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 funkcjonowała do roku szkolnego 2002/2003.
W dniu 16 lipca 2003r. Uchwałą Nr 65/XI/2003 Rady Miejskiej w Kaletach połączono z dniem 1 września 2003r. Publiczną Szkołę Podstawowa Nr2, Publiczne Gimnazjum oraz Miejskie Przedszkole Nr 2 w Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku.
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczą się w jednym budynku na wydzielonych piętrach. Dzięki temu cały budynek jest zagospodarowany, przeprowadzono w nim remont sanitariatów i innych pomieszczeń niezbędnych do realizowania obowiązku szkolnego. W budynku szkoły mieści się filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach oraz świetlica środowiskowa.
Z sali gimnastycznej korzystają nie tylko dzieci i młodzież szkolna, ale też mieszkańcy naszego miasta.
Powered by aSc EduPage