Wszystkie dzieci biorące udział w procesie rekrutacji do przedszkola lub zerówki zostały przyjęte.
Wszystkie dzieci biorące udział w procesie rekrutacji do przedszkola lub zerówki zostały przyjęte.
Po raz kolejny dołączyliśmy do akcji Światowy Dzień Wody z PAH.
W marcu, w klasie VII na lekcji chemii przy okazji omawiania tematów związanych z wodą zrealizowana została ścieżka "Wirtualna woda".
Na korytarzu szkolnym uczniowie klas 6, 7, 8 mogli zapoznać się z informacjami zawartymi na plakatach z akcji.
W kwietniu uczennice klasy ósmej:
- Wiktoria Bambynek
- Maja Fialkowski
- Zuzanna Liota
- Julia Woś
brały udział w VII Potyczkach językowych w drodze na egzamin
organizowanym w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.
2 kwietnia w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty. Warsztaty te połączyły ekologiczną edukację z praktycznymi działaniami na rzecz ochrony środowiska. Uczestnicy mieli okazję posadzić hiacynty w biodegradowalnych doniczkach oraz ozdobić je ekologicznymi dekoracjami, a także dowiedzieć się wielu cennych informacji o wpływie roślin na jakość powietrza, w którym wszyscy żyjemy. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiej prelekcji wygłoszonej przez ekodoradczynię, która wprowadziła uczestników w tematykę czystego powietrza. Zostało podkreślone, jak kluczową rolę w jego utrzymaniu odgrywają rośliny. Ekodoradczyni poruszyła również temat zanieczyszczeń powietrza oraz skutków, jakie one niosą – zarówno dla naszego samopoczucia, jak i dla całego ekosystemu. Dużą rolę podczas warsztatów odegrały także biodegradowalne doniczki kokosowe, które w przeciwieństwie do plastikowych doniczek, szybko się rozkładają i nie pozostawiają trwałego śladu w naturze. Po części edukacyjnej, przyszła pora na kreatywność!
Uczestnicy warsztatów, uczniowie klasy 3 z ogromnym zapałem ozdabiali swoje doniczki ekologicznymi materiałami, tworząc prawdziwe dzieła sztuki, które będą ozdobą ich domów.
Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu Life. " Śląskie – Przywracamy Błękit", który ma na celu poprawę jakości powietrza i promowanie działań proekologicznych w regionie.
W imieniu Towarzystwa Nasz Dom chcieliśmy serdecznie podziękować Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w XXV edycję Góry Grosza.
Łącznie dzięki WAM zebraliśmy 19,2 kg monet, co dało łączną kwotę 508,2zł,
które wczoraj zostały wysłane do Towarzystwa.
Najwięcej zebrała klasa IV (128zł),a pozostałe klasy: VI (73,68zł); V (65,4zł); II (57,91zł); III (57,58zł); VIII (34,6zł); I (8,62zł).
Wsparła nas również Pani Marzena, przynosząc grosze w kwocie 82,41zł.
WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY:)
Samorząd Uczniowski
Pokaz światła, Dzień Dinozura, Dzień Kobiet, Pierwszy Dzień Wiosny
W marcu uczniowie klasy siódmej wzięli udział w konkursach:
- Julia Marzec, Wiktoria Musik - XIX POWIATOWY KONKURS WIEDZY CHEMICZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach
- Filip Piekarczyk, Emilia Sobczyk, Weronika Warszakowska - IV Olimpiada antysmogowa
21 marca na sportowo
Uczniowie klas VI-VIII spędzili pierwszy dzień wiosny na sportowo, biorąc udział w rozgrywkach sportowych
21 marca, dzień bez plecaka
Uczniowie włączyli się do akcji samorządu szkolnego - Dzień bez plecaka. Zabawa polegała na tym, by książki, zeszyty i przybory przynieść w czymś innym niż plecak szkolny. Kreatywność naszych uczniów nie zna granic. Co zatem zamiast plecaka? Kosze na pranie, miski, poduszki, walizki, torby prezentowe, wózki, kosze sklepowe, kosze na pranie, transportery dla zwierząt, kask, taczka i wiele innych pomysłów:)
21 marca, pierwszy dzień wiosny, kanapki i sałatki
Nasza szkoła uczestniczy w „Programie dla szkół”, w którym dzieciom z klas I - V dostarczane są owoce, warzywa oraz produkty mleczne. Założeniami programu są również działania edukacyjne uczące zasad zdrowego odżywiania. W związku z tym, uczniowie tych klas w dniu 21 marca przygotowywali kanapki oraz zdrowe sałatki, następnie odbyła się wystawa przygotowanych przekąsek i wspólna degustacja. Było smacznie i zdrowo.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedszkolaków
II Gala ORŁY OCR i podsumowanie Polskiej Ligi Sportów Przeszkodowych
kategoria OCR JUNIOR
1 miejsce Julia Marzec
kategoria YOUTH
2 miejsce Julia Marzec
Trwają zapisy na nadmorski wyjazd na Zieloną szkołę.
Więcej informacji w wiadomości na Librusie.
Na sali gimnastycznej wysłuchaliśmy koncertu kolęd i pastorałek, nastęnie uczniowie rozeszli się do swoich klas na wigilie klasowe.
W galerii zdjęcia z wigilii klasowych oraz z koncertu.
W czwartek odbyły się Jasełka przygotowane przez ks. Pawła i uczniów klas 4-8.
Pięknie śpiewali również pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynię.
Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom, z którymi mogliśmy oglądać to piękne przedstawienie.
9 grudnia 2024 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów i studentów za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2023/2024. Oni też byli najważniejszymi gośćmi gali stypendialnej. Oprócz uczniów, rodziców i studentów w uroczystym spotkaniu uczestniczył burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Socjalnych Irena Nowak. To kolejny rok, kiedy Burmistrz docenia osiągnięcia uczniów, motywując ich do dalszej pracy, do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań.
Wśród stypendystów znalazły się również uczennice naszej szkoły, którym serdecznie gratulujemy:
- Julia Brożek (stypendium artystyczne),
- Amelia Szyszka (stypendium artystyczne),
- Julia Marzec (stypendium za osiągnięcia sportowe),
- Wiktoria Musik (stypendium za osiągnięcia sportowe).
Więcej informacji na stronie kalety.pl
Powered by aSc EduPage